• یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الاحد ٧ شعبان ١٤٣٩
  • Sunday, April 22, 2018
صفحه اصلی
مرکز ارتباط با صنعت
فناوری اطلاعات
آموزش
شبکه متخصصین
فصلنامه رسام
تماس با ما rss
کد مطلب :   224 تاریخ انتشار: 
چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۲
- 00:50 تاریخ آخرین ویرایش :
  1392/11/16
بازدید:   179  
 
رییس اداره خدمات بهداشت حرفه ای و مشاغل خاص وزارت بهداشت :
استفاده از پکیج در آپارتمانها منجر به مسمومیت می شود
استفاده از پکیج در آپارتمانها منجر به مسمومیت می شود
رییس اداره خدمات بهداشت حرفه ای و مشاغل خاص وزارت بهداشت گفت: استفاده از پکیج در آپارتمانها به دلیل مصرف زیاد اکسیژن می تواند منجر به بروز انواع مسمومیت ها در ساکنان منازل شود

به گزارش پایگاه خبری hse؛ دکتر رضا عزتیان گفت: پکیج ها با مصرف زیاد انرژی، ظرفیت بالایی برای تولید گرما دارند به همین دلیل مقادیری بیش از آنکه محیط خانه لازم دارد، گرما تولید می کنند و سوخت و اکسیژن زیادی مصرف می کنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه الگوی مصرف مشخصی برای گرمای محیط های خانگی وجود ندارد، توضیح داد: با استفاده از این پکیج ها، محیط خانه آن قدر گرم است که حتی در زمستان، افراد خانه مجبورند پنجره را بازکنند به همین دلیل طیفی از حالت های گرما و سرما در خانه ایجاد می شود که از نظر بهداشتی مناسب نیست.

رییس اداره خدمات بهداشت حرفه ای و مشاغل خاص وزارت بهداشت، استرس های گرمایی را نتیجه کمبود اکسیژن و گرمای بیش از حد خانه عنوان کرد و افزود: کلافگی، خواب آلودگی و انواع مسمومیت هایی که ناشی از کمبود اکسیژن است می تواند در نتیجه گرمای بیش از حد خانه و کمبود اکسیژن ناشی از استفاده از پکیج ها ایجاد شود.

وی بحث ایمنی این وسایل گرمایشی را نیز مهم دانست و گفت: معمولا در آپارتمانهای کوچک، تجمع سایر وسایل خانه در کنار پکیج ها می تواند امکان بروز حوادث مختلف مانند آتش سوزی و نظایر آن را فراهم کند.

دکتر عزتیان در پاسخ به این سوال که آیا اداره بهداشت و سلامت محیط و کار وزارت بهداشت تعاملی با سازمان نظام مهندسی در مورد ایمنی پکیج ها و خطراتی که ممکن است سلامت افراد را تهدید کند داشته است، گفت: بسترهای لازم  برای تعامل در این زمینه وجود دارد، اما هنوز تعامل جدی در این زمینه انجام نشده است.

وی در پایان با بیان این که ورود هر نوع وسیله گرمایشی باید همراه با دادن آگاهی و آموزش موارد خطر به مردم  باشد، گفت: هر وسیله حتی اگر مفید باشد در صورتی که نکات ایمنی آن رعایت نشود می تواند پیامدهای سوئی به همراه داشته باشد./

منبع : وبدا
نویسنده خبر : حسن گرجی
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
تولید مجدد