• پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷
  • الخمیس ٦ رجب ١٤٣٩
  • Thursday, March 22, 2018
صفحه اصلی
مرکز ارتباط با صنعت
فناوری اطلاعات
آموزش
شبکه متخصصین
فصلنامه رسام
تماس با ما rss
کد مطلب :   257 تاریخ انتشار: 
دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۳
- 22:09 تاریخ آخرین ویرایش :
  1393/11/11
بازدید:   144  
 
به همت پژوهشکده مجازی سلامت،‌ایمنی و محیط زیست (HSE) برگزار گردید:
دومین جلسه راهبردی با هدف شناسایی و تبیین برنامه‌های HSE در سند برنامه ششم توسعه
دومین جلسه راهبردی با هدف شناسایی و تبیین برنامه‌های HSE در سند برنامه ششم توسعه
مدیریت یکپارچه HSE و پرهیز از اقدامات پراکنده و ایجاد ساختار و تعریف یکپارچه در این حوزه مهمترین مانع دستیابی به تعالی HSE می‌باشد.

دومین "جلسه راهبردی با هدف شناسایی و تبیین برنامه‌های HSE در سند برنامه ششم توسعه" به منظور تجمیع نظرات و دستیابی به یک ماده واحده جهت ورود به برنامه ششم توسعه کشور در روز یکشنبه پنجم بهمن‌ماه 1393 برگزار گردید.  این جلسه در ادامه بحث جلسه اول (06/10/93) برگزار شده با همین موضوع  با حضور مدیران و نمایندگان دستگا‌‌ه‌ها و با رویکرد هم افزایی و ارتقای همکاری بین بخشی در حوزه HSE در محل سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور برگزار گردید.

مدیریت یکپارچه HSE و پرهیز از اقدامات پراکنده مهمترین مسئله‌ای بود که به آن پرداخته شد،‌ علاوه بر این عدم وجود شاخص، ‌تعریف و ابزار یکسان در بین بخش‌ها و دستگاه‌های اجرایی از مهمترین چالش در دستیابی به تعالی HSE قلمداد شد. تعریف درست مسئله برای سیاست گذاران و توجیه اقتصادی امر و تلاش برای ورود مباحث مرتبط با الزامات قانونی برای اقدامات پیشگیرانه و تبدیل HSE به مطالبه اجتماعی در جامعه از راهکار‌های کاهش حوادث و توسعه سلامت جامعه می‌باشد. تشکیل یک نظام با اختیارات کافی از سوی دستگاه‌های اجرایی به عنوان یک ابزار راهکاری مناسب جهت اعتلای جنبه‌های مختلف HSE در کشور می‌باشد. در این خصوص باید توجه داشت که این NGO نه تنها یک تداخل قانونی در قبال اجرای وظایف حاکمیتی بشمار نمی‌رود بلکه در کنار دستگاه‌های اجرایی و با هدف ارتقای سطح سلامت، ‌ایمنی و محیط زیست در ابعاد کلان اجتماعی فعالیت خواهد نمود. علاوه بر این پیشنهاد شد هر دستگاه به صورت جداگانه به این سمت و سو حرکت کند که بخش‌ها و برنامه‌های پراکنده خود را تحت یک نام مشترک به نام HSE هدایت نماید.

شایان ذکر است مدعوین جلسه، دکتر طاهری (مشاور ارشد وزیر نیرو در امور HSE)، ‌دکتر یاراحمدی (مدیرکل دفتر امور HSEE وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت)، دکتر احدی( معاون پژوهشی‌ پژوهشکده حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی)،‌ مهندس اصابتی (مدیر کل بازرسی کار،‌ وزارت تعاون،‌رفاه و امور اجتماعی)، سرهنگ بصیرت (رئیس مرکز تحقیقات کاربردی راهور ناجا)، ‌دکتر اکبرزاده (رئیس پژوهشکده هیدرولیک و محیط‌های آبی)، ‏دکتر وثوقی (رئیس دانشکدهHSE؛ دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی)، مهندس رجبی (مدیر کل HSE وزارت نفت)، مهندس اشکیتی (مدیر کل بازرسی ایمنی و بررسی سوانح و حوادث وزارت دفاع)، دکتر سهرابی ‏‏( معاون فنی بهداشت حرفه ای مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی)،‌ دکتر سوری (رئیس مرکز تحقیقات ارتقای ایمنی و پیشگیری از مصدومیت‌ها)، دکتر فرشاد(رئیس مرکز تحقیقات بهداشت کار ایران)‌،مهندس مصریان (رئیس مرکز تحقیقات و تعلیمات فنی وزارت تعاون کار و امور اجتماعی) و مهندس علوی (رئیس مرکز تحقیقات معاونت ایمنی و اقدامات تامینی سپاه) بودند.

قابل ذکر است بازتاب خبری این نشست در سایت های خبری همچون؛‌دانا نیوز، HSEnews و روزنامه سپید منتشر گردید.

http://hsenews.ir/News/View/493 

منبع : پژوهشکده HSE
نویسنده خبر : زهرا پنجعلی
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
تولید مجدد