کد خبر: 253
بر اساس تفاهم دانشگاه علوم پزشکی تهران و پژوهشکده HSE:
انتشار مقالات علمی ترویجی در فصلنامه راه سلامت، ایمنی و محیط زیست (رسام)

مقالات علمی- ترویجی  به مقالاتی گفته می‌شود که به ترویج یکی از رشته‌های علوم می‌پردازد و سطح آگاهی‌ها و دانش خواننده را ارتقاء می‌بخشند و او را با مفاهیم جدید علمی آشنا می‌سازد. این گونه مقالات می‌توانند به صورت تألیف و یا ترجمه باشند. اصولاً مقالات ترویجی فقط برای اشاعه دانش بشری و عالمانه کردن آن و جهان پیرامونی آن است و هدف دیگری ندارد. مجلات علمی- ترویجی دستاوردهای علمی، فنی و حرفه‌ای آموزنده و جالب را به زبانی ساده برای دانش‌آموزان سال‌های بالای دبیرستان‌ها، افراد دارای تحصیلات دانشگاهی، صنعتگران، مخترعین، مبتکرین و افراد دارای تحصیلات غیرکلاستیک ارائه می‌دهند.

از این رو پژوهشکده مجازی سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSE ) با توجه به مأموریت ویژه خود در جهت ارتباط مؤثر صنعت و دانشگاه و نیز انتقال دانش‌ فنی و کاربردی متخصصان حوزه‌های HSE فعال در عرصه اقدام به دریافت، داوری و انتشار مقالات علمی- ترویجی متخصصان در این حوزه نموده است.

نویسندگان می‌توانند تجارب عملیاتی و علمی خود را در تمامی حوزه های مرتبط با سلامت، ایمنی، ‌محیط زیست و انرژی را در قالب مقالات علمی-ترویجی تنظیم و ارسال نمایند. بر اساس تفاهم پژوهشکده و انجمن علمی بهداشت کار ایران، مقالات دریافتی پس از داوری و تائید محتوی در فصلنامه علمی- ترویجی راه سلامت، ایمنی و محیط زیست (رَسام) چاپ و  به صورت الکترونیک بر سایت نمایه می‌گردند. شایان ذکر است مقالات علمی- ترویجی چاپ شده در این فصلنامه دارای اعتبار و امتیاز علمی بوده و در صورت تمایل گواهی چاپ مقالات قابل ارائه می‌باشند.

 

از مزایای فصلنامه رسام:

·          اعطای امتیاز و رتبه علمی به نویسندگان مقالات علمی-ترویجی بر اساس مصوبه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

·          داوری مقالات ارسال شده توسط تیم‌های اختصاصی در حوزه‌های HSE

·          انتشار تازه‌ترین دستاوردهای علمی و تخصصی در حوزه‌های مختلف HSE

·          انتشار و توزیع گسترده نسخه‌های چاپی و الکترونیک فصلنامه در سطح صنعت، دانشگاه‌ و سازمان‌ها

·          تبادل دانش فنی بین سازمان‌های مختلف اعم از صنعت، ‌دانشگاه و دستگاه‌های اجرایی

·          ترویج دانش کاربردی در بین متخصصان و بهره گیری از تجارب و دانش‌ فنی در حوزه‌های مختلف HSE

 

 

به منظور ارسال مقالات به آدرس ذیل رجوع نمایید:

http://hsevi.ir/HSEMagazine/Index

فرمت نگارشی مقالات:

http://hsevi.ir/RawFile/File/3