• یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الاحد ٧ شعبان ١٤٣٩
  • Sunday, April 22, 2018
صفحه اصلی
مرکز ارتباط با صنعت
فناوری اطلاعات
آموزش
شبکه متخصصین
فصلنامه رسام
تماس با ما rss
کد مطلب :   212 تاریخ انتشار: 
سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۲
- 23:06 تاریخ آخرین ویرایش :
  1392/11/01
بازدید:   40  
 
در یک ماه اول طرح امداد زمستانی صورت گرفت؛
نجات جان 1866 نفر از مسمومین با گاز مونواکسید کربن توسط اورژانس کشور
نجات جان 1866 نفر از مسمومین با گاز مونواکسید کربن توسط اورژانس کشور
در یک ماه اول پس از آغاز امداد زمستانی از 20 آذر تا 20 دی ماه، مراکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی سراسر کشور 1866 نفر از مسمومین با گاز مونواکسید کربن را نجات دادند

به گزارش پایگاه خبری hse ؛ رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی کشور ضمن اعلام این خبر گفت: تکنسین های اورژانس پیش بیمارستانی 563 نفر از مسمومین را در محل درمان کردند همچنین پس از ارائه خدمات پزشکی اولیه به افرادی که دچار گازگرفتگی شده بودند، 1303 نفر را برای دریافت مراقبت های بیشتر به بیمارستان منتقل کردند.

 

دکتر محمد تقی طالبیان در ادامه افزود: پیشگیری از مسمومیت با گاز مونواکسید کربن امری ضروری است که در این راستا استفاده از از وسایل گرمایشی استاندارد، اطمینان از مکش کامل و مناسب لوله‌های بخاری‌ها، بازبینی صحت کار وسایل گرمایشی و باز بودن مسیر دودکش توصیه می شود.

وی از نشانه‌های مسمومیت با گاز مونواکسید کربن به سردرد، سرگیجه، استفراغ، کاهش سطح هوشیاری و نهایتا اغما و مرگ اشاره کرد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی کشور افزود: اولین و مهم‌ترین اقدام برای نجات فردی که دچار مسمومیت با مونوکسید کربن و سایر انواع گازگرفتگی شده، رساندن اکسیژن (هوای تازه) به او است؛ به همین دلیل به محض مشاهده فردی که دچار گازگرفتگی شده، باید پنجره‌ها را باز کنید تا هوای تازه سریعا وارد اتاق شود و در صورت امکان، فرد گازگرفته را به پنجره نزدیک کنید. منبع نشت گاز را شناسایی و قطع کنید و سریعا با اورژانس115 تماس بگیرید.

دکتر طالبیان درخصوص پخش گاز در محیط توصیه کرد: بلافاصله دستمال مرطوبی جلوی دهان و بینی‌تان بگیرید تا دچار گازگرفتگی نشوید، منبع نشت گاز را شناسایی و قطع کنید. تا رسیدن اورژانس هیچ خوراکی یا نوشیدنی‌ای به فرد گاز گرفته ندهید؛ چون به دلیل حالت تهوع احتمال خفگی بیشتر می‌شود، به زنان باردار، کودکان و سالمندان زودتر از بقیه آسیب‌دیده‌ها کمک کنید.

 

منبع : وبدا
نویسنده خبر : حسن گرجی
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
تولید مجدد