• پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷
  • الخمیس ٦ رجب ١٤٣٩
  • Thursday, March 22, 2018
صفحه اصلی
مرکز ارتباط با صنعت
فناوری اطلاعات
آموزش
شبکه متخصصین
فصلنامه رسام
تماس با ما rss
کد مطلب :   218 تاریخ انتشار: 
پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۲
- 22:13 تاریخ آخرین ویرایش :
  1392/11/03
بازدید:   151  
 
جمعی از فعالان مستقل کارگری فلزکار و مکانیک:
نبود نظارت بر رعایت اصول ایمنی مرگ کارگران را افزایش داده است
نبود نظارت بر رعایت اصول ایمنی مرگ کارگران را افزایش داده است
در فاجعه کشته شدن ۲ کارگر زن خیاط، نیروهای آتش نشانی بدون در اختیار داشتن نردبام‌های قابل استفاده و تشک‌های بادی به محل حادثه اعزام می‌شوند/در ‌‌نهایت این کارگران از ترس سوختن و برای نجات خود به خیابان سقوط کرده و کشته می‌شوند.

جمعی از فعالان مستقل کارگری فلزکار و مکانیک طی بیانیه‌ای نسبت به کشته شدن دو زن کارگر در حادثه آتشسوزی یک کارگاه تولیدی در خیابان جمهوری واکنش نشان دادند.
به گزارش پایگاه خبری hse  در این بیانیه آمده است: متاسفانه در فاجعه کشته شدن ۲ کارگر زن خیاط، نیروهای آتش نشانی بدون در اختیار داشتن نردبام‌های قابل استفاده و تشک‌های بادی به محل حادثه اعزام می‌شوند و در ‌‌نهایت این کارگران از ترس سوختن و برای نجات به خیابان سقوط کرده و کشته شوند.
نویسندگان این بیانیه همچنین به حوادث شغلی که در روزهای قبل در مورد مرگ سه کارگر چاه کن در میدان آرژانتین تهران، سقوط منجر به فوت یک کارگر ساختمانی از بلندی داربستی در مشهد، کشته شدن 5 تن از عوامل پروژه سینمایی معراجی‌ها بر اثر انفجار مواد منفجره، مرگ یک کارگر متروی اهواز بر اثر گیر کردن لباس در میان واگن حمل بار و کشته شدن ۲ کارگر جوشکار پتروشیمی خرم آباد بر اثر انفجار مخزن خالی نشده گازوئیل اشاره شده است.
به باور کارگران نویسنده این بیانیه نبود نظارت بازرسان وزارت کار و سازمان تامین اجتماعی باعث شده است تا به دلیل سود جویی کارفرمایان، اصول ایمنی و حداقل استاندارهای شرایط کار نادیده گرفته شود و در نتیجه مرگ کارگرانی که از سر استیصال حاضر‌اند تا برای تامین مخارج خانواده‌های در محیط‌های ناامن شغلی حاضر شوند به امری عادی بدل شود.

منبع : ایلنا
نویسنده خبر : حسن گرجی
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
تولید مجدد