• پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷
  • الخمیس ٦ رجب ١٤٣٩
  • Thursday, March 22, 2018
صفحه اصلی
مرکز ارتباط با صنعت
فناوری اطلاعات
آموزش
شبکه متخصصین
فصلنامه رسام
تماس با ما rss
کد مطلب :   221 تاریخ انتشار: 
سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۲
- 23:07 تاریخ آخرین ویرایش :
  1392/11/08
بازدید:   164  
 
بر اساس آمار مرکز تحقیقات پزشکی قانونی محاسبه شد:
مرگ روزانه 6 کارگر در حوادث کار طی 9 ماه اخیر
مرگ روزانه 6 کارگر در حوادث کار طی 9 ماه اخیر
رقم اعلام شده توسط این مقام مسئول در پزشکی قانونی را در صورتی که در روزهای 9 ماه (بدون کسر روزهای تعطیل) تقسیم کنیم متوجه می‌شویم روزانه به طور میانگین 5/7 کارگر بر اثر حوادث حین کار جان می‌بازند.

رییس مرکز تحقیقات پزشکی قانونی امروز اعلام کرد که در 9 ماهه گذشته یکهزار و 559 نفر بر اثر حوادث ناشی از کار در کشور جان خود را از دست دادند.

به گزارش پایگاه خبری hse ، رقم اعلام شده توسط این مقام مسئول در پزشکی قانونی را در صورتی که در روزهای 9 ماه (بدون کسر روزهای تعطیل) تقسیم کنیم متوجه می‌شویم روزانه به طور میانگین 5/7 کارگر بر اثر حوادث حین کار جان می‌بازند.

«محمود خدادوست» رییس مرکز تحقیقات پزشکی قانونی نیز امروز به خبرگزاری رسمی دولت گفته است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد متوفیان حوادث کار یکهزار و ۳8۰ نفر بود، ۱۳ درصد افزایش یافته است.

او افزود: از کل تلفات حوادث کار در این مدت یکهزار و 5۳9 نفر مرد و ۲۰ نفر زن بودند این در حالیست که تعداد مردان فوت شده در حوادث کار در مدت مشابه سال قبل یکهزار و ۳6۲ نفر و تعداد زنان ۱8 نفر بوده است.

رییس مرکز تحقیقات پزشکی قانونی ادامه داد: همچنین در این مدت استان‌های تهران با ۳6۰ نفر، خراسان رضوی با ۱۲5 نفر و فارس با 97 نفر بیشترین و استان‌های ایلام و خراسان جنوبی هر کدام با هشت فوتی و کهگیلویه و بویراحمد با ۱۱ فوتی به ترتیب کمترین آمار تلفات ناشی حوادث کار را داشته‌اند.

وی افزود: سقوط از بلندی، برخورد جسم سخت و برق گرفتگی از عمده‌ترین دلایل مرگ در حوادث کار هستند که در 9 ماهه امسال به ترتیب 757، ۲9۳ و ۲5۴ مورد از کل متوفیان حوادث کار را به خود اختصاص می‌دهند.

خدادوست توضیح داد: در آذر ماه نیز آمار تلفات حوادث کار روند افزایشی داشت به نحویکه آمار تلفات حوادث کار با ۱/7 درصد افزایش به ۱76 مورد رسید.

 

منبع : ایلنا
نویسنده خبر : حسن گرجی
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
تولید مجدد