• پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷
  • الخمیس ٦ رجب ١٤٣٩
  • Thursday, March 22, 2018
صفحه اصلی
مرکز ارتباط با صنعت
فناوری اطلاعات
آموزش
شبکه متخصصین
فصلنامه رسام
تماس با ما rss
کد مطلب :   244 تاریخ انتشار: 
یکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۲
- 00:56 تاریخ آخرین ویرایش :
  1392/12/11
بازدید:   130  
 
کشته شدن 3 هزار موتورسوار در 9 ماه /کلاه ایمنی عامل اصلی
کشته شدن 3 هزار موتورسوار در 9 ماه /کلاه ایمنی عامل اصلی
سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: در9 ماه گذشته سه هزار و 284 موتورسیکلت سوار در کشور جان خود را از دست داده اند.
به گزارش پایگاه خبری hse : از سازمان پزشکی قانونی کشور، از ابتدای امسال تا پایان آذرماه یکهزار و 34 موتورسیکلت سوار در فصل بهار، یکهزار و 303 نفر در فصل تابستان و 947 نفر در فصل پاییز جان باخته اند که در مجموع در نه ماهه امسال سه هزار و 284 موتورسیکلت سوار در کشور جان خود را از دست داده اند.
 
این سازمان اعلام کرد: در سال گذشته چهار هزار و 416 موتورسیکلت سوار در حوادث رانندگی جان خود را از دست داده اند که تعداد قابل توجهی از آنان (34 درصد) در فصل تابستان جان باخته اند.
 
بر اساس آمارهای موجود در این سازمان، بین مرگ موتورسیکلت سواران و فصول مختلف سال ارتباط معنا داری وجود دارد به این معنا که در فصول گرم با افزایش تلفات در این بخش و در فصول سرد با کاهش این آمار مواجه هستیم.
 
بنابراعلام سازمان پزشکی قانونی کشور، در سال گذشته یکهزار و 500 موتور سیکلت سوار در فصل تابستان جان خود را از دست داده اند که بیشترین آمار تلفات در سال 1391 را به خود اختصاص می دهد.
 
این در حالی است که آمار فوتی های موتورسیکلت سواران در فصل بهار همین سال یکهزار و 162 نفر (26.3 درصد)، در فصل پاییز یک هزار و 88 نفر (24.6 درصد) و در فصل زمستان 666 نفر ( 15.1 درصد) بوده است.
 
براساس اعلام سازمان پزشکی قانونی کشور این سازمان در سال 1390 نیز شاهد تکرار این روند بوده است، تا آنجا که 35.5 درصد کل تلفات موتورها در فصل تابستان گزارش شده بود، در این سال یکهزار و 235 موتورسیکلت سوار( 25.6درصد) در فصل بهار، یکهزار و 712 نفر (35.5 درصد) در فصل تابستان، یکهزار و 230 نفر (25.5 درصد) در فصل پاییز و 646 نفر ( 13.4 درصد) در فصل زمستان جان باخته اند.
 
آمار تلفات موتور سیکلت سواران در سال 1391 نسبت به سال قبل از آن 8.4 درصد کاهش یافته و از چهار هزار و 823 نفر در سال 1390 به چهار هزار و 416 نفر در سال گذشته رسیده بود.
 
بر اساس آمارهای موجود در سال 1392 نیز با وجود آنکه هنوز آمارهای فصل زمستان نهایی نشده است به نظر می رسد بیشترین آمار مرگ موتور سیکلت سواران در فصل تابستان ثبت شده باشد.
 
به طور کلی به توجه به آنچه در آمارهای فصلی این سازمان در مورد مرگ موتورسیکلت سواران گزارش شده است در فصل زمستان آمار مرگ موتورسیکلت سواران کمتر از دیگر فصول سال است که به نظر می رسد عمده دلیل آن استفاده بیشتر این افراد از کلاه ایمنی است.
 
از آنجا که در فصول گرم سال عمده موتور سیکلت سواران از کلاه ایمنی استفاده نمی کنند و یا کلاه های آنان از استاندارد کافی برخوردار نیست، کوچک ترین ضربه ای به سر در هنگام تصادف زمینه مرگ آنان را فراهم خواهد کرد.
 
از سویی دیگر در فصل زمستان علاه بر اینکه کمتر از موتورسیکلت استفاده می شود، راکبان این وسیله نقلیه نیز به دلیل لغزندگی سطح معابر با احتیاط بیشتر تردد می کنند و همین موضوع آمار حوادث این گروه را در زمستان کاهش می دهد.
منبع : ایرنا
نویسنده خبر : حسن گرجی
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
تولید مجدد