تبلیغات
مجله علمی فرهنگی - دزدها در کدام استان ایران بیشتر فعالند؟

مجله علمی فرهنگی
 
ایران فردا

کدام استان ها بیشترین آمار دزدی را دارند؟

تسنیم:مرکز آمار ایران اعلام کرد در سال ١٣٩٥، 585906 مورد سرقت رخ داده که بیشترین سرقت ها به ترتیب در استان های تهران با ٣٦ درصد، خراسان رضوی ١٢ درصد، البرز ٨ درصد، خوزستان 5.5 درصد و اصفهان با ٥ درصد بوده است.

براساس آخرین سالنامه آماری کشور، در سال ١٣٩٥، 585906 مورد سرقت رخ داده که نسبت به پنج سال پیش، (سال ١٣٩١، ٥٤٥٤٧٦ مورد) ٧ درصد افزایش یافته است.

 

به طور کلی در سال ١٣٩٥ بازای هر ١٣٦ نفر جمعیت یک سرقت در کشور رخ داده است. 40 درصد این سرقت ها از لوازم خودرو و وسایل داخل آن و ١٤ درصد از منازل بوده است که بیشترین نوع سرقت محسوب می شود.

 

بیشترین سرقت ها به ترتیب در استان های تهران با ٣٦ درصد خراسان رضوی ١٢ درصد، البرز ٨ درصد، خوزستان 5.5 درصد و اصفهان با ٥ درصد بوده است.

 

در استان های البرز به ازای هر ٦١ نفر، تهران هر ٦٣ نفر، خراسان رضوی هر ٩٣ نفر، سمنان هر ٩٦ نفر ، قم هر 102 نفر جمعیت، یک سرقت در سال ١٣٩٥، رخ داده است که استان ها با سرقت بالا و استان های کردستان به ازای هر ٤٨٦ نفر، گیلان هر ٤٧٦ نفر، همدان بازای هر ٤٧٤ نفر، آذربایجان غربی بازای هر ٣٩٣ نفر و استان چهارمحال وبختیاری بازای هر ٣٥٦ نفر یک سرقت رخ داده که استان های با سرقت کمتر، بازای نفر جمعیت، محسوب می شوند.

انتهای پیام/م

 

بیشترین دزدی ها در کدام استان ایران صورت میگیرد؟

دزدها در کدام استان ایران بیشتر فعالند؟نوشته شده در تاریخ یکشنبه سوم تیرماه سال 1397 توسط reza javany
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک