چگونه در اپارتمان کوچک خود فضای بیشتری برای حرکت بوجود بیاوریم


 

چگونه فضاهای کوچک یک آپارتمان کوچک، بزرگتر به نظر می رسد؟!

آیا تا به حال احساس کرده اید که آپارتمان شما بیش از حد کوچک است؟!چرا میز تلویزیون شما ایننقدر جا می گیرد یا شاید اپارتمان شما کوچکتر از آن چیزی است که شما می خواهید؟! نیازی نیست که نگران باشید و در شرایط سخت به فکر نقل مکان باشید. در این مطلب تکنیک هایی را معرفی خواهد کرد که شما می توانید با استفاده از آنها در یک آپارتمان کوچک احساس راحتی و آرامش داشته باشید. 

 


چگونه فضاهای کوچک یک آپارتمان کوچک، بزرگتر به نظر می رسد؟!

آیا تا به حال احساس کرده اید که آپارتمان شما بیش از حد کوچک است؟! یا شاید کوچکتر از آن چیزی است که شما می خواهید؟! نیازی نیست که نگران باشید و در شرایط سخت به فکر نقل مکان باشید. در این مطلب تکنیک هایی را معرفی خواهد کرد که شما می توانید با استفاده از آنها در یک آپارتمان کوچک احساس راحتی و آرامش داشته باشید. 

 

مشکل محیط همیشه در آپارتمان های کوچک وجود دارد، چون لازم است قسمت یا قسمت هایی از آپارتمان به نگهداری اشیا، و قسمت هایی دیگر به مبل ها و میزها اختصاص داده شود. اما راه حل هایی هم برای حل این مشکل وجود دارد. اگر به تازگی به آپارتمانتان نقلی نقل مکان کرده اید، یا اگر به دنبال بوجود  اوردن تغییراتی در آپارتمانتان هستید، در رابطه گزینش مبل ها و سایر اشیا دقت کنید و زمان خرید اندازه آپارتمانتان را مدنظر داشته باشید.

 


 

● شکل مبل ها

کاربرد از مبل های کلاسیک یا خیلی کوچک اجباری نیست. می توانید از مبل هایی  بهره ببرید که شکل های جالب از طرفی ساختمان پیچیده دارند. مثلاً مبل های گرد یا مبل راحتی که از طرفی پیچیده و هم شیک به نظر برسند و هم نظم خاصی به اتاق شما ببخشند.

 

● اندازه اشیا

اشیا چندکاره یا کوچک تر از معمول به ما کمک می کنند تا در بهره گیری از محیط صرفه جویی کنیم. مثلاً ماشین ظرفشویی که در سینک قرار دارد، میزی که می تواند هم برای کارو مطالعه و هم برای صرف غذا به کار برودسعی کنید از مبلمان کوچک استفاده کنید . استفاده از مبل و صندلی بزرگ اتاق شما را کوچکتر از انی که هست به شما نشان میدهد ..

 

برای بزرگتر نشان دادن خانه تان وسایل   های غیرضروری را رها کنید

به فضای داخلی خانه به دقت نگاه کنید. ببینید کدام یک از آنها کاربرد بیشتری دارند. اگر به دنبال این هستید که فضای خانه بزرگتر به نظر برسد وقت آن رسیده که از وسایل و مبلمان غیر ضروری دل بکنید و آنها را از فضای داخلی خانه بیرون ببرید. جا به جا کردن مبلمان، ایجاد کردن فضای رفت آمد و حذف مبلمان های غیر ضروری، باعث خواهد شد تا فضای آپارتمان کوچک شما بزرگتر شود. هدف این است که تا حد امکان کف پوش خانه بیشتر در معرض دید باشد.

 


● آینه ها و سایر وسایلی که نور را منعکس می کنند

آینه ها و سایر سطوحی که نور و اجسام اطراف خود را منعکس می کنند سبب می شوند که آپارتمان بزرگ تر به نظر برسد. اگر با کمبود محیط مواجه هستید می توانید از این طریق چشم های خود و دیگران را فریب دهید! درهای شیشه ای و شفاف بین اتاق ها هم به شما کمک می کنند تا محیط را بزرگ تر دیده شود.

 

● استفاده از رنگ های سرد و روشن و نورپردازی دکوراتیو فضای خانه تان را بزرگتر می کند

استفاده از رنگ های گرم اغلب باعث می شود تا خانه ای دنج و صمیمی داشته باشید اما متاسفانه این رنگ ها باعث خواهند شد تا فضاهای داخلی منزل شما کوچکتر به نظر برسد. بنابراین بهتر است در خانه های کوچک از نورپردازی دکوراتیو و رنگ های سرد و روشن استفاده شود. هرچه خانه شما روشن تر باشد بزرگتر جلوه خواهد کرد. نورپردازی دکوراتیو و نقطه به شما کمک می کنند همه قسمت های خانه شما روشن و پر نور باشد.

در پایان امیدوارم که این مقاله به شما برای داشتن خانه ای با فضای بیشتر کمک کرده باشد

 

 

 

 
تولیدی کفش و عمده فروشی کتونی زنانه و مردانه در تهران مازندران اردبیل اهواز کردستان و .... پخش عمده کفش زنانه و عمده فروشی کتانی ارسال به تمام نقاط ایران
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات