عشق راستکي


به‌نام خدا

معمولاً پدربزرگ- مادربزرگ‌ها مهربان‌تر از پدر- مادرها هستند. بچه‌ها گرایش بیشتری به آن‌ها حس می‌کنند و حرف‌شنوی بهتری هم از آن‌ها دارند. نوجوان‌های زیادی هستند که حرف دلشان را به پدربزرگ یا مادربزرگ راحت‌تر می‌زنند تا به پدر و مادرشان. حتّی ممکن است بیشتر تمایل داشته باشند کنار آن‌ها زندگی کنند تا در خانه خودشان.

بچه‌های من هم خیلی به مادربزرگشان علاقه دارند. مادرم، زن صبور و فهمیده‌ای است و تا دلت بخواهد سرشار از عشق. ولی خب من هم کم به بچه‌ها محبّت نمی‌کنم. تمام‌مدّت در خدمت بچه‌هاهستم و بخش عمده‌ای از ذهنم، درگیر امورات آن‌هاست. بااین‌حال می‌بینم از مادربزرگشان حرف‌شنوی بیشتری دارند و در کنار او خوشحال‌ترند انگار. خیلی زیرورو کردم تا فهمیدم «هرچه هست از قامتِ ناسازِ بی‌اندامِ ماست». اصرار ما بر تربیت‌ فرزندانمان، رابطه ما را با بچه‌ها به‌هم زده است.

پدربزرگ- مادربزرگ‌ها، بی‌دریغ خوب‌اند و بی‌توقع و بی‌اندازه مهر می‌ورزند. نوه‌ها را عمیقاً و با تمام قلبشان دوست دارند و هرگز دغدغه تربیت آن‌ها را ندارند. چه بسا گاهی حس می کنیم دارند تربیت ما را هم خراب می کنند. اما درواقع آن‌ها یک شاهراه ویژه به قلب نوه‌هایشان بازکرده‌اند که از آن طریق، بهترین و ناب‌ترین رابطه‌ها را برقرار می‌سازند و درنتیجه، حرفشان هم خریدار دارد و امرشان هم اطاعت می شود؛ آن هم با شوق.

ما پدر- مادرها، برای بچه‌ها بهترین‌ها را می‌خواهیم. در آموزش، ورزش، هنر، و در تمام امور زندگی، می‌خواهیم بهترین باشند. چون واقعاً دوستشان داریم یا نمی‌دانم شاید چون آن‌ها را بقیّه خودمان می‌پنداریم. درواقع مدل مهرورزی ما، متوقّعانه است. یعنی یک معامله نامرئی زیر پوست دوست‌داشتن‌هایمان در جریان است. دوستش دارم چون شاگرد اول شده؛ برایش جشن می‌گیرم و به او افتخار می‌کنم. همه‌جا از موفّقیتش دَم می‌زنم و دنیای مجازی و حقیقی را از وصف خوبی‌هایش پُر می‌کنم. حالا دست بر قضا، بزند و شاگرد اول نشود. دقیقاً عکس جریان بالا اتفاق می‌افتد و آه و ناله و سرزنش و یأسمان دنیا را پُر می‌کند.

امّا همین بچه در هر دو صورت فوق، برای پدربزرگ- مادربزرگش همیشه بهترین است. همیشه درجه یک و عالی است. همیشه مایه افتخار است. برق چشمان آن‌ها هنگام دیدن نوه عزیزشان، هیچ رابطه‌ای با موفقیت‌های موردِانتظار ما ندارد. همیشه هست. همیشه پر از شور و اشتیاق‌اند و برای تقدیم تمام عشقشان، نیاز به هیچ بهانه‌ای ندارند. وقتی با نوه‌ها هم‌بازی می‌شوند، آن‌ها را به گردش می‌برند، برایشان قصّه می‌گویند، هدیه می‌خرند و ... هرگز منتظر نیستند در ازای آن، چیزی پس بگیرند. آن‌ها دنبال هیچ‌چیزی نیستند مگر این‌که از اندک زمانی که با نوه‌هایشان هستند، بیشترین لذّت را ببرند. شاید به این دلیل که یک‌بار تجربه کرده‌اند که زمانِ لذّت‌بردن از عالم کودکی عزیزانمان، خیلی کوتاه و گذراست. بچّه‌ها موهبت‌های بی‌بدیلی هستند که در یک فاصله زمانیِ کوتاه امّا طلایی، در کنار ما قرار می گیرند تا لذّت زندگی‌مان را چند برابر کنند.

کاش یاد بگیرم مثل پدربزرگ- مادربزرگ‌ها، این‌همه عاشق باشم.

https://parsstock.ir/photos/10057/53867505-3d-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%D9%88-%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%D8%A8%D8%A7-grandchildred-%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%A6%D9%87.jpg

 


عشق راستکي

مناسب ترین زمان ختنه نوزاد پسر و بهترین روش انجام آن


بهترین زمان و روش ختنه نوزاد پسر

ختنه عملی است که از زمان های بسیار دور رواج داشته است که در آن پوست اضافه سر آلت تناسلی برداشته می شود.یکی از اصلی ترین علت ختنه کردن پسران اعتقادات مذهبی می باشد ،مسلمانان عمولا پسرانشان را قبل از بلوغ و یهودیان در روز هشتم تولد ختنه می کنند . امروزه دلیل علمی ختنه نیز ثابت شده و در کشورهای پیشرفته مانند آمریکا نیز که نظر مذهبی نیازی به این کار نیست ، این عمل صورت می گیرد.در این بخش از نمناک شما را با بهترین زمان ختنه نوزاد پسر و عوارض بعد از این عمل آشنا می کنیم.

بهترین زمان ختنه نوزاد پسر چه زمانی است

بهترین زمان ختنه

بهترین زمان ختنه نوزادان پسر

در مورد زمان ختنه کردن پسران ر خانواده ها اختلاف نظر وجود دارد ، برخی از خانواده ها در همان بدو تولد پسرشان را ختنه می کنند تا از نظر روحی آسیب پذیر نباشد و برخی دیگر این عمل را در سنین بالا تر انجام می دهند چرا که اعتقاد دارند کودک در سنین بالاتر بهتر و راحت تر می تواندبا این مساله روبرو شود اما پزشکان درباره بهترین زمان ختنه کردن نوزادان پسر به این نتیجه رسیده اند که ختنه پسران باید تاسن سه سالگی صورت گیرد زیرا بعد از سه سالگی ختنه می تواند عوارض روحی برای کودک ایجاد کند.

ختنه نوزاد با بیهوشی بهتر است یا بی حسی

بهترین روش ختنه نوزاد

بهترین روش ختنه نوزادان پسر

پزشکان توصیه می کنند فرزندان پسرمان را تا سن سه سالگی ختنه کنیم زیرا یک پسر بچه سه ساله به نوع جنسیتش آگاه است و شاید هنگام ختنه کردن احساس تعرض به هویت و جنسیتش را داشته باشد و بنابراین بر روحیه اش اثر منفی می گذارد. پزشکان توصیه می کنند اگر می خواهید کودکتان را بعد از سن سه سالگی ختنه کنید از روش بیهوشی استفاده کنید و از انجام عمل با بی حسی اجتناب کنید زیرا کودک در این شرایط می تواند مراحل عمل ختنه را ببیند و این مساله تاثیر منفی در روحیه او خواهد گذاشت.

روش های ختنه نوزاد و مشکلات بعد از ختنه نوزاد پسر

ختنه پسران

بهترین سن برای ختنه پسران

خونریزی بعد از ختنه از عوارض ختنه نوزادان پسر

خونریزی مهم ترین خطر بعد از ختنه می باشد و والدین بعد از ختنه کردن پسرانشان باید شرایطی فراهم کنند تا هیچ گونه آسیب و ضربه ای به کودشان وارد نشود که منجر به خونریزی شود. همچنین والدین باید کودکشان را از شیطنت و بازیگوشی منع کنند تا آسیبی به آن ها بعد از عمل ختنه نرسد.کودکان باید بعد از ختنه کردن 24 تا 48 ساعت استرحت کنند .درباره باز کردن پانسمان ختنه باید نظر پزشک معالج را جویا شد اما معمولا باز کردن پانسمان ختنه بعد از گذشت 24 ساعت مانعی ندارد.

تنگی مجاری ادراری یکی از عوارض ختنه نوزادان پسر

عوارض ختنه

عوارض ختنه نوزادان پسر

عمل ختنه در کودکان با عوارضی همراه است که یکی از این عوارض که بعد از عمل نادرست ختنه ایجاد می شود خطر مسدود شدن مجاری ادراری می باشد .همانطور که گفتیم اگر این عمل به درستی انجام نشود سبب تنگی مجاری ادرار و ایجاد فشار شدید به مثانه می شودو بنابراین مشکلات مجاری ادراری برای کودک به وجود می آورد.توصیه می شود عمل ختنه توسط متخصصان اطفال انجام شود تا توانایی وتبحر کافی برای عمل کردن را دارند.

بسته شدن کامل مجاری ادراری از عوارض ختنه نوزاد پسر توسط افراد غیر متخصص

دربسیاری از روستاها عمل ختنه توسط کسانی انجام می شود که به صورت تجربی این عمل را آموخته اند و در زمینه پزشکی تبحری ندارند.عوارضی که این عمل های غیرحرفه ای ایجاد می کنند ، بسته شدن کامل مجاری ادراری است که به علت زدن بخیه های درشت توسط این افراد ایجاد می شود.

ختنه نوزادان پسر

ختنه نوزادان پسر باید توسط چه کسانی انجام شود

تنگی مجاری ادراری پس از ختنه با علائمی مانند درد شدید در مثانه همراه است ، این مشکل ممکن است در سال های بعد بروز کند اما بسته شدن کامل مجرای ادرار در24 ساعت اولیه پس از ختنه عوارض خود را بروز می دهد.

توصیه می شوداین عمل مهم توسط افراد با تجربه و ماهر مانند پزشکان متخصص انجام شود تا عوارض این عمل به کمترین میزان خود برسد اما حتی اگر این عمل به درستی نیز انجام شود شما باید خطر خونریزی در 24 ساعت اولیه بعد از عمل را جدی بگیرید.

بهترین زمان ختنه نوزاد پسر و عوارض بعد از این عمل

مناسب ترین زمان ختنه نوزاد پسر و بهترین روش انجام آن

خانه‌درختی با معماری‌داخلی بی‌نظیر


پروژه در میان جنگل در عمق درختان ، بنا شده است . کابین ، از اشکال و فرآیندهای هندسی خاص و چوبی ساخته شده است .
ساختمان به صورت عمودی با جنگل هم سطح است . ساختار داخلی ساختمان به شکل مربع است و ساختار بیرونی آن به شکل استوانه‌ای و کروی است ، که ستون‌های خانه در مرکز این دایره‌ها قرار دارد .
ستون‌ها ، حلقه‌ها و بازوهای ساختمان از ورق‌های فولادی ، برش خورده و ساخته شده است .
پوشش و نمای ساختمان به طور کلی از چوب است و اتصالات بین این مصالح چوبی و فولادی ساختمان از اجزای برنجی تشکیل شده است .

نشیمن-دکوراسیون‌داخلی

معماری داخلی

طراحی ‌داخلی-دکوراسیون

نشیمن

صفحه بعد

خانه‌درختی با معماری‌داخلی بی‌نظیر

تولیدی کفش و عمده فروشی کتونی زنانه و مردانه در تهران مازندران اردبیل اهواز کردستان و .... پخش عمده کفش زنانه و عمده فروشی کتانی ارسال به تمام نقاط ایران
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic